NEWSLETTER 08/2021

02.09 2021

NOVINKY

PRÁCE SERVISNÍHO TÝMU

V čase prázdnin probíhaly ve větší míře plánované odstávky provozů a pro pracovníky servisu je to období zvýšeného počtu výjezdů. V měsíci srpnu prováděli naši specialisté pravidelnou údržbu a kontrolu sestav kulových kohoutů s elektrickými pohony VALPES v závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. 18ks elektrických pohonů řady VSX pro prostředí s nebezpečím výbuchu prošlo testem, je garantována bezpečnostní funkce „fail safe“ a spolehlivost záložního zdroje pro další období.

REALIZOVANÉ PROJEKTY

PNEUMATICKÉ POHONY QUIFER - FAST ACTING

Po ukončené výrobě a závěrečných zkouškách byla expedována zakázka pro zákazníka z plynárenského průmyslu v Ruské federaci. Sestavy pneumatických pohonů QUIFER v provedení FAST ACTING (uzavření do 1s) budou instalovány na klapky ve velikosti DN600. K běžné výbavě (snímače koncových poloh, elektromagnetické ventily a filtr/regulační stanice) bylo investorem požadováno ruční ovládání pomocí hydraulické pumpy pro případ výpadku napájecího vzduchu. Celá dodávka splňuje požadavky na umístění v prostředí s nebezpečím výbuchu.

PNEUMATICKÁ ŠOUPÁTKA DO PAPÍRENSKÉHO PRŮMYSLU

Srpnová zakázka pro tuzemskou papírnu zahrnovala regulační ventily a jednosměrná nožová šoupátka s pneumatickými pohony typ L20. Pro zadané pracovní podmínky byla použita mezipřírubová nerezová tělesa s nerezovým nožem a ucpávkou ze syntetického vlákna impregnovaného PTFE. Armatury tohoto typu umožňují plný průtok pracovního média s velmi nízkou tlakovou ztrátou a svou konstrukcí jsou vhodné pro papírenskou vodolátku, ale i pro sypká média.