NEWSLETTER 01/2022

01.02 2022

NOVINKY

ZMĚNA ROZMĚRŮ ELEKTROPOHONŮ VALPES

V souladu se změnami a aktualizacemi standardů ATEX dochází k nutným úpravám a inovacím v konstrukci elektropohonů VALPES. Od ledna 2022 věnujte pozornost platným technickým listům, které odpovídají platným verzím  čtvrtotáčkových pohonů z řady VR, VS, VRX a VSX.

             

Nové provedení přináší:
- Soulad s nejnovějšími požadavky směrnice ATEX (2014/34/EU) pro instalaci v prostředí s nebezpečím výbuchu. 
- Nové certifikace pro trhy:  EACEx (Rusko) a IECEx (mezinárodní).

Nové provedení elektropohonů:
- zvětšení celkové výšky VR a VRX o 11 mm
- zvětšení celkové výšky VS a VSX o 15mm
- větší počet i rozměr identifikačních štítků
- rozměry krytů se nemění

Nový design se bude používat také pro řadu LT (pohony pro nízké teploty) a řadu DV (pohony s certifikací DNV-GL)

REALIZOVANÉ PROJEKTY

KULOVÉ KOHOUTY OMAL S PŘÍSLUŠENSTVÍM

Přes veškerá omezení z důvodu karantén ve výrobním závodě jsme v potvrzeném termínu (1/2022) dodali kompletní rozsah 387 ks sestav armatur s příslušenstvím. V rámci tohoto projektu uvádí koncový uživatel US STEEL Košice do provozu technologii s kulovými kohouty OMAL, které jsou osazeny speciálním prodloužení hřídele, systémem uzamykání a snímáním. Pro signalizaci koncových poloh byl schválen typ elektromechanických spínačů ROTECH TCR1VVAZ s certifikací ATEX II 2 G Ex d e IIC T6 Gb.

                 

KLAPKY TTV S ELEKTROPOHONY VALPES

Na závěr roku 2021 byla uvedena do provozu jednotka filtrace odplynů u našeho dlouholetého zákazníka, který se zabývá výrobou materiálů pro výstavbu pozemních komunikací a údržbu vozovek. Ve spolupráci s partnerem - společností OEP Solution - jsme se na tomto projektu podíleli dodávkou uzavíracích a regulačních klapek OMAL s ovládáním elektrickými pohony VALPES.