NEWSLETTER 03/2022

05.04 2022

NOVINKY

NÁMOŘNÍ APLIKACE V PROSTŘEDÍ S NEBEZPEČÍM VÝBUCHU

Vzhledem ke stále náročnějším požadavkům zákazníků z oblasti námořní dopravy, přichází výrobce elektrických pohonů VALPES s novou výrobní řadou čtvrtotáčkových pohonů DVX. Pohony DVX prošly typovým schválením DNV-GL, které stanovuje normy a klasifikační předpisy pro lodě a pobřežní stavby. Zahrnuje požadavky na bezpečnost, spolehlivost a ochranu životního prostředí, které musí splňovat lodě a další pohyblivé konstrukce na moři v mezinárodních vodách. Zároveň jsou pohony certifikovány pro použití v zónách s nebezpečím výbuchu dle ATEX / IECEx: II 2 G D Ex db IIB T6 Gb a Ex tb IIIC T80°C Db.

NÁVŠTEVA Z OMAL S.p.A

Po nucené pauze způsobené omezením cestování jsme v sídle naší společnosti přivítali zástupce OMAL S.p.A. Informace o změnách ve výrobním programu bývají pravidelně prezentovány v jarních měsících v Itálii během společné konference všech distributorů. V letošním roce jsme se setkali u nás a novinky přivezli obchodní ředitel pan Tiziano Belnasi a manažer prodeje pro Evropu pan Christian d´Elia.  

                             

REALIZOVANÉ PROJEKTY

HLINÍKOVÉ KLAPKY S OVLÁDÁNÍM

Pro zajímavý projekt realizovaný s tuzemským zákazníkem jsme použili méně obvyklou materiálovou variantu těles mezipřírubových klapek. Nejčastěji používaná litina byla v tomto případě nahrazena materiálem s nižší hmotností. Hliníkové klapky s centricky uloženým diskem TTV byly osazeny dvojčinnými pneupohony OMAL a elektromechanickými snímači ROTECH.