NEWSLETTER 04/2022

11.05 2022

NOVINKY

NOŽOVÉ PRŮTRŽNÉ MEMBRÁNY RB-90

Společnost BS&B® vyvinula první reverzní průtržnou membránu s technologií nožového ostří. Výrobek byl pojmenován RB-90™ a je dodnes k dispozici u společnosti BS&B.

RB-90™ byl první konstrukcí s použitím reverzního typu membrán a oproti tehdejším konvenčním diskům  přinesl významné uživatelské výhody: vyšší provozní poměr od 80 % až do 90 % průtržného tlaku, vyšší odolnost v cyklických provozních podmínkách, minimální fragmentaci, plnou odolnost proti vakuu a širší rozsah tlaků protržení. S rozvojem technologií reverzního disku však tým oddělení výzkumu a vývoje společnosti BS&B vyvinul způsoby, jak dosáhnout všech těchto a dalších výhod pomocí různých technik otevírání po aktivaci trhacího disku, jako jsou přesné techniky bodování disku namísto nožových čepelí.

Průtržné membrány v sestavě s nožovým držákem i nadále poskytují spolehlivé  řešení pro ochranu zařízení v případě nadměrného tlaku nebo podtlaku. Pro více informací navštivte stránky výrobce: https://www.bsbsystems.com/index.html nebo přiložený datový list RB-90

PNEUMATICKÉ POHONY FAST-ACTING

Sestavy rychlouzavíracích pneumatických pohonů (fast-acting) výrobců Quifer a Airtorque jsme dodali v rámci dubnového projektu. Čas uzavření všech velikostí je maximálně do 1s. Pohony jsou navrženy s redundandním  ovládáním, které je řešeno 3/2 ventily Rotork. Příslušenství (koncové snímače Rotech a solenoidové ventily Asco) je zapojeno ve svorkovnicovém boxu a zajišťuje možnost testování funkce (partial-stroke test).

           

                 

REALIZOVANÉ PROJEKTY

PNEUMATICKÉ SESTAVY S POZICIONÉRY

Tuzemskému zákazníkovi, který spadá do oblasti potravinářského průmyslu, jsme navrhli technické řešení a realizovali dodávku 50 sad armatur a ovládání. Díky dostatečnému množství materiálu na našem skladě a rychlosti pracovníků montážního oddělení bylo možné dodržet plánovaný termín zahájení montážních prací při rekonstrukci výrobní technologie. Jednalo se o dodávku mezipřírubových klapek TTV DN40 – DN500 s centricky uloženým diskem,  dvojčinnými pneupohony OMAL a elektro-pneumatickými pozicionéry řady VT1000.