NEWSLETTER 06/2022

08.07 2022

NOVINKY

ELEKTROPOHONY ROTORK CKQ

Inovativní řada modulárních elektrických pohonů armatur Rotork CK byla rozšířena o novou čtvrt-otáčkovou variantu. Nová řada CKQ využívá modulární konstrukci, která poskytuje flexibilitu a maximální konfigurovatelnost. To umožní rychlou reakci na požadavky zákazníků. Tato varianta je vhodná pro náročné provozní podmínky a agresivní prostředí s teplotou od -30°C do +70°C . Krytí IP68 zůstává zachováno i po vyjmutí krytu svorkovnice pohonu díky použití systému dvojitého těsnění obou částí. Je zajištěna nepřetržitá mechanická indikace polohy ventilu (i bez napájení). CKQ umožňuje až 60 startů za hodinu s frekvencí až 1 spuštění každých 6 sekund. Montáž na armaturu je možná v libovolné poloze a v případě výpadku napájecího napětí lze armaturu ovládat ručním kolem nezávislým na motoru.

EMERSON ROADSHOW 2022

Letošní ročník Emerson Roadshow měl několik zastávek. VALVE CONTROL, s. r. o. se zúčastnila této prezentace technických novinek ve dnech 28. a 29. 6. 2022 (Nové Mesto nad Váhom a Brno). Naši zástupci Zbyněk Chupík a Ivo Mikulec se s našimi obchodními partnery a kamarády setkali nejen za účelem technicko-obchodních jednáních, ale i při přátelských neformálních rozhovorech.

    

REALIZOVANÉ PROJEKTY

NOŽOVÁ ŠOUPÁTKA PRO REGULACI PRŮTOKU

V závěru června jsme dokončili výrobu všech dílů a provedli kompletaci a zkoušky regulačních armatur pro bioplynovou stanici. Dodávka zahrnovala nožová šoupátka řady L20 ve velikostech DN350 až DN500. Kompletní množství bylo v provedení s měkkým sedlem pro zajištění plné těsnosti. Provozu vyhovuje navržené ovládání pomocí dvojčinných pneumatických pohonů s řízením digitálními pozicionéry VT3300. Typy jednotlivých položek a způsob regulace jsou v tomto závodě odzkoušeny již mnoho let s nejlepšími výsledky.