NEWSLETTER 08/2022

06.09 2022

NOVINKY

PASIVNÍ PROTIEXPLOZIVNÍ VENTIL VENTEX

VENTEX® ESI jako pasivní protiexplozivní ventil s léty prověřenou provozní spolehlivostí funguje jako účinná pojistka proti tlaku a plamenům vzniklých v důsledku vnitřní exploze systému. Ventil pracuje bez použití vnější energie jako pasivní ochrana potrubního systému a jeho zařízení. Díky extrémně nízkému reakčnímu tlaku a snadné údržbě zajišťují tyto ventily jednoduchou a spolehlivou protiexplozivní ochranu.

- pasivní ochranný systém bez nutnosti kontroly
- směr výbuchu možný i ve směru proudění
- schváleno pro organické prachy, kovové prachy i hybridní směsi a plyny
- minimální náklady na údržbu
- široká škála provedení, flexibilní použití
- vertikální i horizontální montáž

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY BS&B

Společnost BS&B s potěšením oznamuje spuštění dalších webových stránek, které jsou přístupné prostřednictvím hypertextového odkazu www.bsbsafety.co nebo na domovské stránce stávajících webových stránek.

ACHEMA 2022

Veletrh ACHEMA ve Frankfurtu v Německu již více než 100 let spojuje chemický, farmaceutický a potravinářský průmysl. Koná se jednou za tři roky. V souvislosti s pandemií Covid19 musela být tato akce poprvé v historii o rok posunuta na netradiční letní termín 22. – 26. 8. 2022. Nejvýznamnější veletrh svého druhu nabízí mimo prezentace technických novinek také ideální příležitost k setkání s obchodními partnery z celého světa na jednom místě. Zástupci VALVE CONTROL se účastní pravidelně.

REALIZOVANÉ PROJEKTY

PNEUMATICKÉ POHONY AIRTORQUE

Na začátku srpna jsme ukončili práce na Heavy-Duty pneumatických pohonech AIRTORQUE AT-HD s ručním hydraulickým ovládáním. Pneupohony budou osazeny na bezpečnostní uzavírací kulové kohouty zákazníka v rozměru a tlakové třídě DN450/PN100.

KULOVÉ KOHOUTY VALO S KONCOVÝMI SPÍNAČI

Projekt pro slovenského zákazníka dokončený v polovině měsíce srpna.  Zákaznické řešení - trojdílné kulové kohouty VALO VL521T z materiálu 1.4408  se závitovým připojením a ručním ovládáním byly doplněny snímači koncové polohy OMRON. Vzhledem k náročnějším podmínkám byla zvolena robustní varianta snímačů v hliníkovém pouzdře.