NEWSLETTER 10/2022

07.11 2022

NOVINKY

ODKALOVACÍ VENTILY VYC 660/660A

Voda v parním kotli obsahuje soli, které se hromadí neustálým odpařováním. Aby se zabránilo tvorbě těchto vápenatých usazenin, musí být přívod vody vhodně upraven, což má za následek, že některé soli se mění na nečistoty. Tyto nečistoty vytvářejí kaly, které se usazují na stěnách nebo na dně nádoby spolu s ostatními nečistotami, jako zbytky z elektrod a kyselinou uhličitou. To vede k vysokému stupni koroze, která může zničit kovovou stěnu kotle a způsobit vysoké náklady na údržbu. Zároveň může docházet k vytváření nerovnoměrného tepelného zatížení, což výrazně zpomaluje tepelný přenos = nadměrná spotřeba paliva.

Jmenovitý tlak: PN40.
Přírubové připojení: DN20, 25, 32, 40 a 50 (EN-1092-1).
Přírubové připojení: ASME/ANSI B16.5: NPS-3/4, 1", 1 1/4", 1 1/2" a 2".
Provedení: ruční s pákou nebo pedálem/ s pneumatickým pohonem
Příslušenství:  MP-2 programovatelné ovládání
pro automatické odvzdušnění


Specifikace: 
- velikosti: DN20 až DN50
- teplotní rozsah:10 °C až +250 °C
- rozsah použití: parní kotle
- materiál: uhlíková ocel
- maximální tlak:  40 bar

Prokázaná účinnost
Simulace pomocí softwaru CFD a testování v laboratořích VYC pro dynamické testování tekutin zajišťují optimální provoz ventilu.

REALIZOVANÉ PROJEKTY

PNEUMATICKÉ POHONY HEAVY-DUTY

Sestavy rychlouzavíracích pneumatických pohonů (fast-acting) výrobce Quifer byly dodány v rámci říjnového projektu. Čas uzavření všech velikostí je maximálně do 1s. Pohony jsou navrženy s redundantním ovládáním, které je řešeno 3/2 ventily Rotork. Příslušenství (koncové snímače Rotech a solenoidové ventily Asco) je zapojeno ve svorkovnicovém boxu a zajišťuje možnost testování funkce (partial-stroke test). Pneupohony budou instalovány na bezpečnostní uzavírací klapky ve světlosti DN1000 a tlakové třídě PN6 jako součást projektu na výrobu energie z odpadu pro EEW Energy from Waste.