NEWSLETTER 09/2023

12.10 2023

NOVINKY

ŠKOLENÍ ZÁKAZNÍKŮ

„Armatury používané v technologiích výroby lihu pro chemický a potravinářský průmysl“  - to bylo téma školení ve dnech 21. a 22. 9. 2023 v sídle VALVE CONTROL v Nivnici. Kromě odborných prezentací si účastníci užili i krátkou návštěvu lázeňského města Luhačovice spojenou s ochutnávkou minerálních pramenů a dobrou večeří na kolonádě.      

POJISTNÝ VENTIL VYC 596 DN400xDN500

Se jmenovitou světlostí DN400 x DN500 a maximálním průtokem 772 l/s při tlaku 6 barů je tento pojistný ventil jedním z největších vyrobených španělským výrobcem VYC. Použití kvalitních a certifikovaných materiálů zaručuje vynikající výkon a spolehlivost pojistného ventilu. Jeho konstrukce umožňuje přesné odlehčení nadbytečného přetlaku, čímž zabraňuje poškození instalace a představuje vhodné řešení pro všechny provozy, které pracují s obrovskými průtoky.

REALIZOVANÉ PROJEKTY

ZPĚTNÉ KLAPKY DN400

Dodávka zpětných klapek s obtokovým ventilem a hydraulickým tlumením v dimenzi DN400 a tlakové třídě PN16 byla realizována pro našeho zákazníka z oblasti petrochemického průmyslu. Zpětné klapky jsou průmyslové armatury, které samočinně zabraňují zpětnému proudění média nebo rázům v potrubí. Vzhledem k neagresivnímu provoznímu médiu zákazník zvolil provedení klapky z uhlíkové oceli.

ELEKTRICKY OVLÁDANÉ KLAPKY SWISSFLUID

Testování a expedice elektricky ovládaných nerezových klapek SWISSFLUID s centricky uloženým diskem a manžetou z PTFE  proběhla na konci září. Klapky jsou ovládány elektropohony VALPES řady ER v provedení ON/OFF. Armatury budou používány pro výrobu potravinářského octu.