NEWSLETTER 03/2024

16.04 2024

NOVINKY

TECHNICKÁ ŠKOLENÍ V NIVNICI

Ve dnech 9. a 10.4.2024 proběhl ve školícím centru VALVE CONTROL v Nivnici první z celkem 3 plánovaných odborných tréninků pro pracovníky výrobních provozů našich partnerů. Volný čas si účastníci zpříjemnili návštěvou lázeňské kolonády v nedalekých Luhačovicích a ochutnali léčebné prameny, které jsou díky dobrému počasí letos otevřené dříve než obvykle.

POJISTNÝ VENTIL VYC 594

Nové pojistné ventily od španělského výrobce VYC Industrial vhodné pro plynná i kapalná provozní média až do tlaku 95 bar. Ventil funguje jako automatický regulátor tlaku aktivovaný statickým tlakem na vstupu do ventilu. Ventily jsou dostupné ve 4 konstrukčních provedeních EP/AP/ES/CP a dvou materiálových variantách z nerezové nebo uhlíkové oceli.

 

KULOVÉ KOHOUTY PEKOS PRO KRYOGENNÍ APLIKACE

Okamžitá skladová dostupnost kulových kohoutů PEKOS vhodných pro kryogenní aplikace až do teploty -196°C. Dostupná provedení: dvou a třídílné kohouty s plovoucí koulí nebo 2-dílné provedení Full Trunnion. Dostupné velikosti a tlakové třídy: DN8(1/4") až DN300 (12") / PN16 až PN100 (ANSI cl. 150 až 600). Dostupné skladové zásoby jsou připraveny k okamžitému dodání ze skladu PEKOS.

REALIZOVANÉ PROJEKTY

3-CESTNÉ ELEKTRICKÉ KULOVÉ KOHOUTY PEKOS

V posledním týdnu měsíce března byly provedeny závěrečné zkoušky sestav elektricky ovládaných kulových kohoutů PEKOS s elektrickými pohony VALPES. 3-cestné armatury budou provozovány zákazníkem na Slovensku v prostředí s nebezpečím výbuchu.

PRŮTRŽNÉ MEMBRÁNY SRD-L + S90-7R

Dodávka reverzních pojistných membrán SRD-L-DN200 s bezpečnostním držákem S90-7R. Membrány SRD a SRD-L (pro nižší průtržné tlaky) jsou přesně kruhově bodované reverzní pojistné membrány. Při přetlaku se  celokovové disky s reverzní vzpěrou protrhnou podél zeslabených bodových ohraničení na spodní straně disku. Podpěra přivařená k disku usnadňuje otevření podél bodových čar a zachovává centrální část membrány, čímž zabraňuje fragmentaci i při vysokých provozních tlacích.