NEWSLETTER 04/2024

20.05 2024

NOVINKY

POJISTNÉ MEMBRÁNY SKiTM

Dynamický protitlak na výstupu z pojistné membrány ovlivňuje správnou funkčnost pojistného zařízení. Opomenutí nebo chyba při zohlednění protitlaku může zvýšit průtržný tlak a ohrozit tak celý chráněný tlakový systém. Nový typ reverzních průtržných membrán SKi™ nabízí unikátní konstrukci, díky které už není potřeba sestava dvou membrán „double disc assembly“ k izolaci diferenčního protitlaku.

Dva průtržné elementy membrány jsou umístěny v jednom zařízení. Procesní strana membrány je kalibrována na požadovanou hodnotu průtržného tlaku, zatímco výstupní strana disku a malý objem s atmosférickým tlakem mezi oběma průtržnými elementy izoluje proces od dynamického tlaku za membránou.

Prostor s atmosférickým tlakem mezi dvěma průtržnými elementy lze monitorovat tell-tale indikací nebo integrovaným čidlem s optickou indikací.

KULOVÉ KOHOUTY PEKOS NA PÁRU

Rozšíření skladových zásob kulových kohoutů PEKOS v provedení s plovoucí koulí se sedly z PTFE a skelných vláken do světlosti až DN300 (12").  Kohouty disponují vysokou odolností proti opotřebení, otěru a vynikajícími teplotními vlastnostmi. Kohouty jsou vhodné pro širokou škálu parních provozů a aplikací.

 

REALIZOVANÉ PROJEKTY

PNEUMATICKÉ POHONY S PŘÍSLUŠENSTVÍM

Jeden z našich dubnových projektů zahrnoval dodávku a návrh technického řešení pneumatického ovládání pro excentrické klapky DN200/PN40. Jednalo se o sestavy rychlouzavíracích pneumatických pohonů Airtorque s časy uzavření do 1s. Použili jsme příslušenství dle našich standardů - koncové snímače Rotech, solenoidové ventily Asco a ruční převodovky Rotork Gears.