NEWSLETTER 05/2020

29.05 2020

NOVINKY V CENÍKU

Kategorii výrobků VALO doplňujeme o dva nové produkty, 2-dílný, přírubový kulový kohout z nerezové oceli s typovým označením VL216 a elektromagnetický „NAMUR“ ventil VCSV-G521RN v provedení s cívkami 24V DC nebo 230V AC. Kulový kohout VL216 uvádíme s ručním, pneumatickým i elektrickým ovládáním.

2-EXCENTRICKÉ KLAPKY TTV COLOSSUS 

Na základě požadavků zákazníků a zkušeností z trhu byly přidány mezipřírubové klapky řady Colossus od výrobce TTV. Klapky s dvojitou excentricitou v provedení s teflonovým těsněním v ručním i automatizovaném provedení s pneumatickými pohony VALO. Odpadá nutnost poptávání, která však zůstává pro variantu s těsněním v provedení kov/kov. Zde je nezbytná podrobnější specifikace konkrétních pracovních podmínek.

SWISSFLUID-SBV NEREZOVÉ PROVEDENÍ

Pro náročná chemická prostředí byl do tohoto vydání ceníku přidán kulový kohout SBV od švýcarského výrobce SWISSFLUID. Nově je k ocelové variantě doplněno provedení celonerezové s teflonovou výstelkou v ručním provedení s pákou nebo automatizované provedení s pneumatickými pohony OMAL.

ZMĚNA MATERIÁLU UCPÁVKY NOŽOVÝCH ŠOUPÁTEK L20

Významné technické vylepšení proběhlo u nožových šoupátek L20, se kterým je spojena i změna v objednacím kódu. Základní ucpávka z voskované bavlny (AH) byla nahrazena variantou ze syntetického vlákna s PTFE (ST). Zásadně se tím mění teplotní rozsah použitelnosti z původních 50°C až na maximálních 240°C a odolnost pro média s pH 2-13 (dle materiálu tělesa a sedla)

REALIZOVANÉ PROJEKTY

V dubnu bylo našim významným zákazníkem instalováno a uvedeno do provozu více než 250 kusů pneumaticky ovládaných armatur s mechanickým uzamčením. Kompletní množství kulových kohoutů, regulačních klapek a nožových šoupat bylo osazeno systémem uzamčení MLD (Mechanical Locking Device) určeného ke zvýšení bezpečnosti a zamezení nežádoucího přestavení v době odstávky zařízení.

Úspěšně jsme ukončili výrobu a provedli testování 60 ks rozvaděčových skříní, osazených ventilovými ostrovy NUMATICS. V měsíci květnu byla provedena instalace posledních kusů na pozice u zákazníka a probíhají závěrečné úpravy před spuštěním provozu. 

 

ŠKOLÍCÍ CENTRUM ZNOVU OTEVŘENO

Od 1. června se opět vracíme k programu technicko/obchodních školení s tématy a rozsahem dle požadavků našich zákazníků. Vaše dotazy zodpovíme na info@valve.cz nebo telefonicky 572 637 168 Ing. Libor Feiler.